AKO DOSIAHNUŤ ÚSPECH

Aký cieľ je primeraný pre vás?

Cieľ prirovnajme k latke pri skoku do výšky.

  • Cieľ by mal byť dostatočne vysoký, musí byť dôstojnou výzvou. Musíte zabojovať, aby ste ho prekonali. Inak to nie je dôstojný cieľ.
  • No musí byť zároveň dosť nízko, aby ste verili, že vôbec máte šancu.

Príklad.

  • Ak bude latka vo výške 20 centimetrov, tak to predsa nie je cieľ. 20-centimetrová „prekážka“ nestojí za to, aby ste si ju skúsili prekročiť. Načo? Stačí prekročiť.
  • Latka vo výške dvoch metrov je, naopak, celkom nereálny cieľ. To nepreskočíte. Nemá zmysel to ani skúšať. O takú métu bojujú len najlepší športovci po rokoch príprav.
  • Latka vo výške jedného a štvrť metra je náročný cieľ. Na prvý pokus to asi nezvládnete. Ale ak to pár krát skúsite, je veľmi pravdepodobné, že uspejete.

Kým sa o nič nepokúsite, predstava zúčastniť sa majstrovstiev sveta v skoku do výšky je blízka fantazírovaniu. No ak sa pravidelne a dlhodobo budete pokúšať skočiť stále viac a viac, odrazu zistíte, že viete skočiť oveľa vyššie, ako ostatní. Ani neviete ako a bude tu vaša prvá súťaž… Viem, príklad z profesionálneho športu pokrivkáva. Na to treba mať aj genetické predpoklady. Ale tak je to aj s úspechom. Sú oblasti, kde uspieť môžete. Možno nedosiahnete celosvetový rekord. Ale ak na sebe budete tvrdo pracovať, dosiahnete oveľa viac než tí, čo nikdy nič neskúsili.

Výber vhodných afirmácií

Keď už máte spísané svoje postoje, ktoré vám bránia dosiahnuť to, čo by ste chceli, je čas vybrať k nim tú najvhodnejšiu

Čítajte ďalej...

Účel a cieľ: Vieme prečo?

Skôr, než sa do čohokoľvek pustíte, je dobré vedieť prečo to chcete robiť a čo tým chcete dosiahnuť. Pomôže to motivácii, aj kontrole.

Čítajte ďalej...

Začnete šetriť už dnes?

Možno si vravíte, že by ste si aj šetrili nejaké peniaze, ale na sporenie vám nezostáva na konci mesiaca už ani euro.

Čítajte ďalej...

3 zásady pri skúmaní reči tela

Ako sa budete postupne zoznamovať s rôznymi znakmi reči tela, bude vás to lákať ihneď to preniesť do praxe. Poviete si, že

Čítajte ďalej...

Čo budete dnes robiť?

Idete po meste a práve ju zbadáte. Trafika. Trafiky sú všade poruke, tlačí sa tam vždy húfik ľudí, pretože sa za pomerne

Čítajte ďalej...

Viete, čo chcete?

Veľmi často si človek totiž ani nevie predstaviť, čo by mohol chcieť. Keď nemáte nič, je ťažké predstaviť si niečo. Chudobný človek

Čítajte ďalej...

Napíšte komentár

Tento web píše a prevádzkuje © Miro Veselý.

Ilustračné fotografie pixmac.sk a dreamstime.com a archív autora.

Motivačný kurz úspechu

Zjednodušte si život. Pravidlá dosahovania cieľov posielam ako 10 dielny e-mailový kurz.

  • 10 dní budete dostávať motivačné tipy.
  • Odporúčam len to, čo mám overené v našich podmienkach.
  • Kurz je zadarmo.
Zatvoriť toto okno

Stačí zadať e-mailovú adresu

Vložte svoj e-mail a za chvíľu dostanete kontrolný majl. Ten potvrdíte a v tej chvíli kurz začína.