AKO DOSIAHNUŤ ÚSPECH

Máte nejakú úlohu?

Položte si pár otázok: Musím to spraviť? Kto to povedal? Pre koho to bude prospešné? Čo sa stane ak to spravím až zajtra? Čo sa stane ak to nespravím vôbec? Nedá sa táto úloha delegovať na iných ľudí? Nepokúša sa mi niekto hodiť na plecia úlohu, ktorú by mal robiť on?

Vy sami by ste mali robiť v prvom rade to, čo môžete spraviť len vy a nik iný. Ktoré oblasti by ste si mali postaviť ako najvyššie priority? Nie je ich veľa a tak sa vám to môže celkom dobre kontrolovať. Ak chcete byť úspešní, musíte (nie mali by ste, ale musíte!):

  • Trvalo chrániť a upevňovať zdravie.
  • Sústavne sa vzdelávať a rozvíjať.
  • Robiť prednostne to, v čom ste najlepší.
  • Budovať vzťahy, rodinu, priateľstvo, koníčky.

Na tieto veci si musíte nájsť čas. Opakujem, musíte. Ak nestíhate chrániť si zdravie či pestovať koníčka pretože máte náročnú prácu, hľadajte spôsob, ako by ste to mohli zvládať v blízkej budúcnosti. Spravte také úpravy v živote, aby ste čo najskôr mohli prejsť na zdravší režim. To by pre každého malo byť prvoradé.

Ak sa vám nedarí a chcete byť úspešní, radšej si hneď odoprite všetko príjemné a nedôležité, aby ste v budúcnosti mali lepší život. Viem, nikto nie je stroj a tak sa tu a tam určite budete aj baviť a venovať nedôležitým veciam. Len si strážte, aby vás rozptýlená pozornosť a stovky maličkostí nepresmerovala do stereotypu, v ktorom nestíhate vôbec nič a ani nerobíte nič. Veľa ľudí tak dnes žije.

Pozrime sa teraz na základy časového manažmentu.

Aký cieľ je primeraný pre vás?

Cieľ prirovnajme k latke pri skoku do výšky. Cieľ by mal byť dostatočne vysoký, musí byť dôstojnou výzvou. Musíte zabojovať, aby ste

Čítajte ďalej...

Každý by chcel byť bohatší

Každý človek by chcel mať veľa peňazí a úspech v živote ako stuhu okolo nich. A odpoveď je, že väčšina ľudí to

Čítajte ďalej...

Ako znížiť výdavky

Väčšina ľudí dnes má väčšie finančné potreby ako príjmy. Nezarábajú síce na to, ale chceli by nový televízor, dom, auto, luxusnú dovolenku.

Čítajte ďalej...

Úspech je, keď…

Veľa ľudí sa dnes cíti byť neúspešnými. Neraz však ide skôr o problém so sebahodnotením ako o skutočný neúspech. Je dobré občas

Čítajte ďalej...

7 trikov pre novoročné predsavzatia

Záväzky, sľuby. Nový rok je časom bilancovania. No a ak z bilancie vyplynie, že sa veci nevyvíjajú tak ako sme chceli, potom

Čítajte ďalej...

Plánovanie

Cieľ musí byť formulovateľný tak, aby bolo možné rozložiť ho na konkrétne kroky. Vytvorte termín, dokedy chcete mať cieľ splnený. Navrhnite kroky,

Čítajte ďalej...

2× koment k článku Máte nejakú úlohu?

  1. Miro, chcem sa ti úprimne poďakovať za tento článok a za celú túto stránku. Patrí ti moja úprimná úcta, veľmi rád by som sa stretol s takým človekom, ako si ty.
    Ešte raz úprimná vďaka a prajem ti veľa úspechov.

Napíšte komentár

Tento web píše a prevádzkuje © Miro Veselý.

Ilustračné fotografie pixmac.sk a dreamstime.com a archív autora.

Motivačný kurz úspechu

Zjednodušte si život. Pravidlá dosahovania cieľov posielam ako 10 dielny e-mailový kurz.

  • 10 dní budete dostávať motivačné tipy.
  • Odporúčam len to, čo mám overené v našich podmienkach.
  • Kurz je zadarmo.
Zatvoriť toto okno

Stačí zadať e-mailovú adresu

Vložte svoj e-mail a za chvíľu dostanete kontrolný majl. Ten potvrdíte a v tej chvíli kurz začína.