AKO DOSIAHNUŤ ÚSPECH

Predstavivosť, vízia

S tým úzko súvisí schopnosť predstaviť si, čo budem mať z toho, ak podstúpim nepohodlie. Úspešní ľudia si zvyčajne vedia predstaviť, aké dôsledky bude mať ich úspech. Skúšajú si predstaviť, čo bude v budúcnosti. Ako to asi bude vyzerať. Aj keď sa pár pokusov nepodarí, úspešný človek skúša ďalej. Nepovažuje to za neúspech, len za pokus. Má víziu, čo chce dosiahnuť a ide za ňou.

Predošlé úspechy (aj malé) postupne menia vaše postoje. Začínate si veriť. Keď v niečom uspejete, ovplyvní to váš postoj. Poviete si „toto sa mi podarilo“. Získate tak skúsenosť „spravil som to a podarilo sa“. Táto skúsenosť vo vás posilní sebadôveru. Je len otázkou času, kedy príde nový nápad. „A čo tak skúsiť niečo odvážnejšie?“ A tak proces zopakujete. Začnete pracovať a dosiahnete ďalší úspech. Po pár takýchto cykloch sa začnete cítiť oveľa suverénnejšie. To sa už začína meniť váš postoj samého k sebe. Už sa začínate považovať za schopného. Za výkonného. Začínate si veriť. A to vám otvorí nový obzor. Siahnete aj po výzvach, na ktoré by ste pred rokom ani nepomysleli.

Úspech v živote nebýva osamelým javom. Málokedy príde sám, náhodne, alebo bez prípravy. Veľký úspech neprichádza, ak za sebou nemáte veľa menších úspechov. Viem, tieto vety pôsobia ako frázy. Úspešným sa však stanete len po malých krôčikoch. Začnite s maličkosťami vo svojom osobnom živote. Klaďte si drobné úlohy a plňte ich. Ak zvládnete tie, posúvajte postupne latku svojich zámerov čoraz vyššie.

Kto neuvažuje, ten platí

Prečo sú teda mnohí ľudia stále bez peňazí? Pretože neuvažujú. Neplánujú. Bavia sa. V hlave memorujú výsledky športových zápasov za posledné roky.

Čítajte ďalej...

Prečo je lotéria nanič

Lotéria je vstupenka na nádej. Človek si podá žreb a pár dní si môže predstavovať, ako zbohatne. Lotéria zodpovedá mysleniu neúspešného človeka

Čítajte ďalej...

Ako uspieť v živote

Na týchto stránkach nájdete návod na to, ako uspieť v živote. Samozrejme žiadny návod sa nedá urobiť bez toho, aby ste nepoznali pracovný postup.

Čítajte ďalej...

Tabletky na pamäť a mozog

Dnes sú žiadané rôzne životabudiče. Alebo ešte lepšie mozgobudiče. Mnohí chcú čo možno najvyšší výkon. Študenti pred skúškou. Grafik, ktorý chce stihnúť

Čítajte ďalej...

Viete, čo chcete?

Veľmi často si človek totiž ani nevie predstaviť, čo by mohol chcieť. Keď nemáte nič, je ťažké predstaviť si niečo. Chudobný človek

Čítajte ďalej...

Čo presne je váš produkt?

Pokiaľ máte výborné výsledky, tento článok sa vás netýka. Ak ale nestíhate termíny, stále robíte, ale nemáte výsledky aké by ste chceli, môže

Čítajte ďalej...

Jeden komentár koment k článku Predstavivosť, vízia

  1. presne tak ale človek kým sa prehovorí aby to aspoň vyskúšal tak to trvá ale niekedy si človek vyžaduje malinké postrčenie od svojho okolia až vidí v tom dobrý smer alebo svoj rozvoj, niekedy to dobré padne.

    idem na tu angličtinu

Napíšte komentár

Tento web píše a prevádzkuje © Miro Veselý.

Ilustračné fotografie pixmac.sk a dreamstime.com a archív autora.

Motivačný kurz úspechu

Zjednodušte si život. Pravidlá dosahovania cieľov posielam ako 10 dielny e-mailový kurz.

  • 10 dní budete dostávať motivačné tipy.
  • Odporúčam len to, čo mám overené v našich podmienkach.
  • Kurz je zadarmo.
Zatvoriť toto okno

Stačí zadať e-mailovú adresu

Vložte svoj e-mail a za chvíľu dostanete kontrolný majl. Ten potvrdíte a v tej chvíli kurz začína.