AKO DOSIAHNUŤ ÚSPECH

Literatúra, ďalšie zdroje

V tejto časti som zhromaždil niekoľko titulov kníh, zvukových a video relácií v slovenskom a českom jazyku. Sú z rôznych oblastí. Ak sa chcete ďalej venovať téme úspechu, považujem ich za užitočné. Samozrejme, kníh, ktoré môžu človeka orientovať na úspech je doslova nepreberné množstvo. Mnohé významné tituly tu neuvádzam.

Úspech, vzťahy s ľuďmi.

 • Miro Veselý: Ako dosiahnuť úspech. Web ktorý čítate vznikol z veľkej časti prvého vydania tejto knihy. Momentálne si môžete kúpiť druhé, prepracované vydanie. Chip a Dan Heath: Jak Zaujmout hned na poprvé (Nápad za milión v slovenskej verzii). Ďalšia lahôdka pre tých, ktorí chcú (no a kto by nechcel?) zaujať.
 • Vladimír Procházka: Jak zbohatnout aneb Co chudí nevědí. Naučí vás uvažovať o veciach, ktoré väčšinou prijímame ako dané. Jedna z najlepších kníh posledného obdobia. V knihe sa NEdozviete ako zbohatnúť. Napriek tomu je to skvelé čítanie a pohľad do myslenia úspešného človeka.
 • Dale Carnegie: Ako si získavať priateľov a pôsobiť na ľudí. Základy medziľudskej komunikácie.
 • Ivo Toman: Debordelizace hlavy, Tajemství vnitřní mluvy, Motivace zvenčí je jako smrad, O úspěchu
 • František Koukolík, Jana Drtilová: Vzpoura deprivantů. Skvelá kniha, ktorá popisuje ako rozpoznať a vyhnúť sa ľuďom, ktorí sú zdrojom zla.
 • David Rock: Jak pracuje váš mozek. Zaujímavé pohľady na to, ako sa často z neznalosti stávame málo výkonní.
 • Václav Rambousek: Všežravý stát. Skvelo napísaná kniha, ktorá vám ozrejmí ako funguje politika, štát, organizácie. Ak si ešte nie ste istí, či naozaj nemá zmysel sledovať politické dianie, túto knihu si prečítajte. Ak chcete veci zmeniť, treba ísť hromadne štrngať kľúčami. Nemá zmysel sledovať.
 • Miroslav Plzák: Othelon aneb Manuál o žárlivosti. Úplný pohľad na tento vážny a častý problém vo vzťahoch.
 • Miroslav Plzák: Klíč k výběru partnera pro manželství. Precízny pohľad na to, podľa akých kritérií si je vhodné vybrať človeka do manželstva.
 • Miroslav Plzák: Hra o lidské štěstí. Odporúčania, ako v živote dosiahnuť spokojnosť.
 • Miroslav Plzák: Obrana proti zlu. Podtitul knihy „návod k slušnému soužití“ hovorí za všetko.
 • Derren Brown: Magie a manipulace mysli. Aj keď téma knihy vás zavedie do sveta iluzionistov a kúzelníkov, nájdete tu veľa námetov na zamyslenie, ako nás môžu iní prekabítiť a ešte im aj radi zaplatíme.

 

Biznis, motivácia, leadership, finančná gramotnosť

Zvukové a video vzdelávacie relácie

Odporúčam aj knihy, ktoré vám môžu pomôcť nzlepšiť si životosprávu a schudnúť.

Samozrejme, najskôr odporúčam moju knihu :-)  Miro Veselý – „Ako som schudol 35 kíl„. V tejto knihe nájdete nielen môj príbeh, ale aj postup ako schudnúť.

Tipy na mnoho ďalších kníh z oblasti chudnutia a výživy nájdete tu:

Zoznam kníh, ktoré vám pomôžu lepšie sa stravovať.

Priebežne to aktualizujem.

Každý by chcel byť bohatší

Každý človek by chcel mať veľa peňazí a úspech v živote ako stuhu okolo nich. A odpoveď je, že väčšina ľudí to

Čítajte ďalej...

Kto neuvažuje, ten platí

Prečo sú teda mnohí ľudia stále bez peňazí? Pretože neuvažujú. Neplánujú. Bavia sa. V hlave memorujú výsledky športových zápasov za posledné roky.

Čítajte ďalej...

Ako si rozplánovať deň?

Ako rozpoznať, ktorým veciam máme venovať svoj čas? Ako si stanoviť program v živote? Mali by ste si rozdeliť čas na najdôležitejšie

Čítajte ďalej...

Pripravujte sa, zložitosť stále rastie!

Čoraz viac vecí a situácií v našom živote je spojených s počítačmi a technológiou. Na prvý pohľad to vyzerá výborne. Možnosti, ktoré

Čítajte ďalej...

Kto zodpovedá za vaše šťastie?

Veľa ľudí si myslí, že ich šťastie a úspech má na starosti niekto iný. Vláda, rodičia, škola. Akoby niekde existovalo ministerstvo okolností.

Čítajte ďalej...

Zavalení v e-mailoch?

Veľmi častým problémom internetovej komunikácie je jej exponenciálny rast. Na základe princípu „čo oceníš toho dostaneš viac“ vám bude aj e-mail narastať

Čítajte ďalej...

7× koment k článku Literatúra, ďalšie zdroje

 1. potreboval by osm knizku bohaty otec chudobny otec :) nemam peniaze kupit si ju nemozem chcel by som ju zadarmo precitat :D pomoze mi niekto? nieje niekde ta kniha na internete napisana?

 2. Zdravím ťa „scent“
  Kniha Bohatý otec, chudobný otec je veľmi podnetná a oplatí sa ju prečítať. Aby si však z nej naozaj niečo odniesol, potrebuješ si tú knihu vážiť. Aby si si ju mohol vážiť, potrebuješ si tú knihu zaslúžiť=zarobiť si na ňu. A pevne verím, že tých 10 Eur si dokážeš zarobiť v krátkom čase. Tu si ju môžeš zakúpiť
  http://www.dobreknihy.sk/knihy/bohaty-otec-chudobny-otec.html

  Brwno

 3. ahoj scent,
  knizku si mozes pozicat v kniznici, aj v mensich mestach maju vela knih od tohoto autora. Ale neupinaj sa zbytocne na nu. Su v nej zaujimave myslienky, ale svoj uspech si musis usit na vlastnu mieru.

 4. Ludia ja si chcem kúpiť knihu 7 princípov skutočne efektívnych ludí, ale je dosť drahá, čítali ste ju? oplatí sa fakt. Akurát som úspešne zmaturoval a chcem sa poriadne nakopnúť!

 5. Michael to je celkom slušná kniha, niekde som videl aj jaj audio verziu, tú poznám. Ak je drahá, utekajte do niektorého knihkupectva a prelistujte si to pri káve. Tie zásady sa dajú pochopiť aj rýchločítaním.

 6. Kniha 7návykou… je vynimočne perfektna, momentalne ju čitam a patri medzi najlepšie ktore som doposiaľ čital. Existuje aj Audio nahravka, ale nieje to ono. Možno zeffektivniť keď si budete pri nej robiť poznamky. Ale kniha je proste kniha a to nenahradi nič. Odporučam každemu

 7. […] a ak chcete čítať knihy o chudnutí tak tu je zoznam titulov, z ktorých môžete vychádzať. Zoznam zaujímavých kníh z oblasti osobného rozvoja je tu. Dajte si denne 15 minút na čítanie a uvidíte aký to spraví rozdiel. Za mesiac tak môžete […]

Napíšte komentár

Tento web píše a prevádzkuje © Miro Veselý.

Ilustračné fotografie pixmac.sk a dreamstime.com a archív autora.

Motivačný kurz úspechu

Zjednodušte si život. Pravidlá dosahovania cieľov posielam ako 10 dielny e-mailový kurz.

 • 10 dní budete dostávať motivačné tipy.
 • Odporúčam len to, čo mám overené v našich podmienkach.
 • Kurz je zadarmo.
Zatvoriť toto okno

Stačí zadať e-mailovú adresu

Vložte svoj e-mail a za chvíľu dostanete kontrolný majl. Ten potvrdíte a v tej chvíli kurz začína.