AKO DOSIAHNUŤ ÚSPECH

Ak si myslíte, že niečo nedosiahnete, nedosiahnete to

Prečo? Lebo to ani neskúsite. Kto by bol taký hlúpy, aby sa pustil do niečoho, čomu sám neverí? No a negativista neverí ničomu. A to je jeho problém. Nič neskúsi zmeniť. Dostane teda nulový výsledok. To mu len potvrdí, že jeho pôvodný negatívny odhad bol celkom správny.

Negativista neskúma ako by sa veci dali zariadiť. Skúma, prečo môžu zlyhať. Negativizmus rozleptáva odhodlanie. Ak chcete schudnúť, či si založiť firmu, negativizmus vám bude našepkávať, že sa to nepodarí. Spomeniete si na svoje minulé neúspechy a ani sa nepokúsite nič začať.

Ak máte pocit, že máte ťažkosti s negativizmom, vyhľadajte pomoc, pretože tento postoj vám škodí pri dosiahnutí úspechu. Škodí vašej komunikácii. Negativista sám filtruje ľudí a myšlienky, ktoré k sebe pripustí. A tým sa sám hendikepuje.

Negativista prehovorí kriticky, bude hľadať ťažkosti, problémy. V komunikácii je negativista zlým spoločníkom. Negativistov je všade dostatok. Ak ste negatívni, nie ste ničím cenní. Ofrflávať a kritizovať, to vie každý. Takých sú milióny. Niet vážnejšieho dôvodu stretnúť sa s vami, ak všetko ohundrete, spochybňujete. Zakážte si hovoriť o čomkoľvek negatívne.

Hovorte len o tom, čo sa dá, čo sa podarilo, čo je pekné, čo vás potešilo, ako by sa veci dali spraviť. Hovorte o úspechoch, výhrach, radosti, ideách. Podporujte ostatných, vyjadrujte im uznanie, podporu, ocenenie. Rovnako ako negativizmus aj pozitívny postoj je len vecou cviku, postoja. Ignorujte negatívne veci, problémy, neúspechy. Nevenujte im pozornosť. Aj tu platí rovnaký princíp. Ak si všímate dobré veci, začnete ich hojne nachádzať. Ak očakávate úspech, začnú sa vám vynárať nápady, ako ho dosiahnuť.

Tvár – najlepší luhár v reči tela

Tvári sa v neverbálnej komunikácii vždy venujte opatrne. Od detstva sme totiž naučení, že niektoré pocity či nálady musíme skryť. Nútia nás

Čítajte ďalej...

Cieľ vás smeruje

Čo však dnes robí väčšina ľudí? Nedávajú si žiadne ciele. Nemajú na to čas. Cez deň v práci, popoludní po nákupoch, večer

Čítajte ďalej...

Čo môžete dať, ak nič nemáte?

Vždy máte čo dať. Dajte ľuďom okolo seba pozornosť. Môžete im tak dať oveľa viac, ako im dávajú mnohí iní. Zvyknite si

Čítajte ďalej...

Úspech nie je šťastie, ani náhoda

Úspech je v predstave neúspešných ľudí spojený väčšinou so šťastím a náhodou. Tento nezmysel nájdete dokonca aj v slovníkoch. Napríklad v synonymickom

Čítajte ďalej...

Kto zodpovedá za vaše šťastie?

Veľa ľudí si myslí, že ich šťastie a úspech má na starosti niekto iný. Vláda, rodičia, škola. Akoby niekde existovalo ministerstvo okolností.

Čítajte ďalej...

Reč tela – neverbálna komunikácia

Umenie dorozumieť sa s druhými. Komunikácia. Základná podmienka, ak chceme dosiahnuť úspech, je schopnosť prvotriedne komunikovať. To, ako na ľudí pôsobíme a

Čítajte ďalej...

Jeden komentár koment k článku Ak si myslíte, že niečo nedosiahnete, nedosiahnete to

Napíšte komentár

Tento web píše a prevádzkuje © Miro Veselý.

Ilustračné fotografie pixmac.sk a dreamstime.com a archív autora.

Motivačný kurz úspechu

Zjednodušte si život. Pravidlá dosahovania cieľov posielam ako 10 dielny e-mailový kurz.

  • 10 dní budete dostávať motivačné tipy.
  • Odporúčam len to, čo mám overené v našich podmienkach.
  • Kurz je zadarmo.
Zatvoriť toto okno

Stačí zadať e-mailovú adresu

Vložte svoj e-mail a za chvíľu dostanete kontrolný majl. Ten potvrdíte a v tej chvíli kurz začína.