AKO DOSIAHNUŤ ÚSPECH

Na čo sa zameriate, to ovplyvníte

Ak sa sústredíte na problémy a ťažkosti, nájdete ich stále viac. Ak sa zameriate na riešenia, na tvorbu, na príjemné pocity, dostanete tie. Čomu budete venovať pozornosť, to dostanete. V živote je preto výhodnejšie, ak za dôležité a hodnotné označíte príjemné pocity. Nie pumpovanie zlosťou. Negatívne myslenie vás totiž pripravuje na neúspech. Často potom vopred predvídate, čo zlé sa môže stať. Pripravujete sa na pohromy. Očakávate možné zlyhanie, pripravujete sa na podrazy, predpokladáte nehody. A prídu. Načo sa v takej atmosfére o niečo snažiť?

  • Ak sa pripravujete na problémy, nie ste pripravení na úspech.
  • Ak myslíte na podrazy a ťažkosti, nepripravujete sa na priaznivé udalosti. Nebudete vedieť ako reagovať, keď sa vám niečo podarí.

Ak sa vám otvorí šanca, s negatívnym prístupom ju nevyužijete, pretože si hneď predstavíte možné budúce problémy.

Negativizmus sa valí z televízie

Televízie a noviny sa živia tým, že nás šokujú a zásobujú negatívnymi informáciami a pocitmi. „Mladík rozrezal dôchodkyňu motorovou pílou pre 50 centov…“ Človek spozornie a už sleduje.

Len to televízia potrebuje. Vašu pozornosť. To najcennejšie, čo máte.

No ak sledujete negatívne správy, do vášho tela sa uvoľňujú hormóny, ktoré umožňujú akciu. Útek, alebo útok. No vy sedíte pred televízorom a už sledujete ďalšiu správu, ďalšiu injekciu zlosti a beznádeje. Po nejakom čase vám takto servírované správy začnú vytvárať obraz sveta v ktorom človek je doslova sprchovaný zlosťou a pritom je bezmocný. Tento postoj potom náš pokusný človek začína uplatňovať vo svojom živote.

Vôbec si nemyslí, že on je negativista. To určite nie. Len bilancuje. Svet je zlý, ľudia sú skazení. Nemá zmysel niečo skúsiť. Nie som spokojný so svojím životom, ale aj tak nič nedosiahnem. Presne toto je výsledok negatívneho myslenia. Negativista očakáva zlé výsledky, žiadne výsledky, straty, prehry, podrazy. Načo sa o niečo snažiť, ak predpokladáme prehru?

Recyklované slová

Napríklad pri písaní textov určených pre väčšinu (bulvárny novinár, reklama, produktové informácie) musí autor dodržiavať určité zásady. Musí voliť čo najmenšiu slovnú

Čítajte ďalej...

Pasivita invalidizuje

Ak človek nemusí nejaký čas nič riešiť a robiť, stane sa časom invalidný. To je univerzálne platné pravidlo pre celý náš život.

Čítajte ďalej...

12 trikov ako zaistiť splnenie novoročných predsavzatí

Jedna vec je rozhodnúť sa, že niečo chceme. Iná vec je potom na tom dennodenne pracovať. V tomto článku si prejdeme techniky,

Čítajte ďalej...

Každý by chcel byť bohatší

Každý človek by chcel mať veľa peňazí a úspech v živote ako stuhu okolo nich. A odpoveď je, že väčšina ľudí to

Čítajte ďalej...

Sila svalov nestačí, treba myslieť

Kto po ukončení štúdia prestane na sebe pracovať, za pár rokov nebude môcť vykonávať ani tú prácu, na ktorú „má papiere“. Stratí

Čítajte ďalej...

Klik!

Dnešná doba funguje na jedno kliknutie. Chcete niečo? Klik. Máte to. Je skvelé, ak počítače, či iné prostriedky plnia zázraky na počkanie.

Čítajte ďalej...

Napíšte komentár

Tento web píše a prevádzkuje © Miro Veselý.

Ilustračné fotografie pixmac.sk a dreamstime.com a archív autora.

Motivačný kurz úspechu

Zjednodušte si život. Pravidlá dosahovania cieľov posielam ako 10 dielny e-mailový kurz.

  • 10 dní budete dostávať motivačné tipy.
  • Odporúčam len to, čo mám overené v našich podmienkach.
  • Kurz je zadarmo.
Zatvoriť toto okno

Stačí zadať e-mailovú adresu

Vložte svoj e-mail a za chvíľu dostanete kontrolný majl. Ten potvrdíte a v tej chvíli kurz začína.