AKO DOSIAHNUŤ ÚSPECH

Slová a myšlienky iných nás môžu riadiť

Čítaním životopisov úspešných sa na vás lepia ich postoje, názory. Rovnako čítaním časopisov a sledovaním televízie sa na vás lepia reklamy a skreslené informácie. Informácie z časopisov a televízie sú väčšinou povrchné. Z každého rožka troška. Strážte, čomu vytvárate priestor vo svojej mysli.

Príklad. Žena sa chce zamyslieť nad tým, ako bude riešiť svoje investície, riadiť svoj život. No na stole vidí ženský časopis. Je tam aj reklama na výpredaj kabeliek. Zalistuje sa v ňom a 30 minút času je fuč. Potom zavolá známej. Podebatujú o módnych farbách a nemohúcnosti chlapov hraničiacej s ich zbytočnosťou. Ďalšia polhodinka. Potom sa vyberie pozrieť si tie kabelky – nepotrebuje síce kabelku, ale ktorá žena by mala guráž plným hlasom povedať vetu „nepotrebujem kabelku“? V obchode toho veľa nie je, ale keď už tam je omrkne aj topánky, prejde cez drogériu. A čas pekne plynie. Ten časopis a kamarátka ju celkom odklonili od pôvodného zámeru začať si upratovať život. Nehovorím, že ten čas je strávený nepríjemne. Hovorím, že by mohol byť strávený užitočnejšie.

Pôvodne totiž chcela riešiť investície a plány do budúcnosti…

Slová a myšlienky, ktoré vás obklopujú vás dokážu doslova odkloniť od pôvodného zámeru. Iné slová vás zas môžu posilniť, podporiť v tom, aby ste sa zlepšili, aby ste dosiahli to, čo dosiahnuť chcete. Preto aj tie slová, ktoré si hovoríte sami v sebe môžu veľa zmeniť. Ak si v duchu hovoríte „to asi nezvládnem“, v podstate sa tým vypínate, zatvárate si pred sebou dvere.

Samozrejme, cielene riadiť aspoň časť svojich myšlienok a činov za deň je dosť nepohodlné. Mnohým sa nechce až takto dopodrobna riadiť svoj život. Lenže potom ich budúcnosť je viac náhodná, ako naplánovaná. Aj ten najväčší úspech sa skladá len z mnohých maličkostí. A práve do tých sa neúspešným ľuďom nechce. Tie malé, nepohodlné drobnosti, ktoré treba vykonávať znova a znova. Ale len tie otvoria možnosť stať sa úspešným.

  • Chcete sa niečo naučiť, ale ono to chce sadnúť si denne k nejakej učebnici a chvíľu sa učiť. Teraz, nie niekedy nabudúce.
  • Chcete zdravé telo, ale ono to chce dnes podať fyzický výkon, dnes správne jesť, dnes neísť na nočnú oslavu. Dnes. Teraz. Nie zajtra alebo o týždeň.

A práve tieto drobné „obete“ ľudia neradi podstupujú. „Je to predsa maličkosť, tak sa hádam nič nestane, ak to raz vynechám…“ A na základe toho sa to dá vynechať vždy. Väčšina tých čo chcú schudnúť mi zvyknú položiť ako prvú otázku: Ako často môžem mať výnimky v diéte? Inými slovami to znamená „chcem maškrtiť, aj chudnúť“. A spolu to nejde. Ak chcete schudnúť, dosiahnete to rokmi vytrvalého dodržiavania pomerne presných pravidiel. Každá výnimka vás bude posúvať smerom od splnenia vášho zámeru. Niektoré výnimky vás dokonca môžu úplne vyhodiť z hry.

Čas pre iných často ide na úkor základných potrieb

Na pretlak povinností a možností reaguje väčšina ľudí tak, že postupne ukrajujú zo svojho osobného času, ktorý pôvodne plánovali venovať svojmu zdraviu,

Čítajte ďalej...

3 druhy reakcie na stres

Jedným z dôvodov prečo vzniká prokrastinácia je stres. V tomto článku sa pozrieme na to, ako človek reaguje na stres a prečo

Čítajte ďalej...

3 životné ciele, ktoré sa oplatí sledovať

Je známe, že ak vieme, čo chceme, časom nájdeme spôsob, ako to dosiahnuť. Tak už naša myseľ funguje. V tomto článku si

Čítajte ďalej...

Čo môžete dať, ak nič nemáte?

Vždy máte čo dať. Dajte ľuďom okolo seba pozornosť. Môžete im tak dať oveľa viac, ako im dávajú mnohí iní. Zvyknite si

Čítajte ďalej...

Dostanete to, čo často oceňujete

Dostanete viac toho, čomu pravidelne venujete pozornosť. Viem, tento výrok tu už zaznel. V knihe Ako dosiahnuť úspech som ako úvodné motto

Čítajte ďalej...

Cieľ vás smeruje

Čo však dnes robí väčšina ľudí? Nedávajú si žiadne ciele. Nemajú na to čas. Cez deň v práci, popoludní po nákupoch, večer

Čítajte ďalej...

Napíšte komentár

Tento web píše a prevádzkuje © Miro Veselý.

Ilustračné fotografie pixmac.sk a dreamstime.com a archív autora.

Motivačný kurz úspechu

Zjednodušte si život. Pravidlá dosahovania cieľov posielam ako 10 dielny e-mailový kurz.

  • 10 dní budete dostávať motivačné tipy.
  • Odporúčam len to, čo mám overené v našich podmienkach.
  • Kurz je zadarmo.
Zatvoriť toto okno

Stačí zadať e-mailovú adresu

Vložte svoj e-mail a za chvíľu dostanete kontrolný majl. Ten potvrdíte a v tej chvíli kurz začína.