AKO DOSIAHNUŤ ÚSPECH

Voľba partnera na život

Nevhodne zvolená partnerka (partner) vás v snahe rásť, či uspieť dokážu úplne zablokovať. Možno nechtiac. Možno váš partner alebo partnerka vyrastali v rodine, kde nebolo zvykom mať koníčky, ciele, záujmy. A intuitívne začne podobné vaše snahy blokovať. Robí sa to drobnými, nenápadnými technikami, jemným citovým vydieraním, cez vyvolávanie pocitov viny, či rafinovaným smerovaním uznania.

Stačí ak na každý váš nápad „chcel by som uspieť, študovať, podnikať“ partnerka jednoducho nezareaguje. Inokedy vás opakovane ocení, ako dobre sa s vami cítila včera, keď ste spolu pozerali televíziu. Alebo len tak ste si poležali v posteli. Alebo s ukrivdeným hlasom sklamane povie: „Zas ideš na tréning? Myslela som, že dnes budeme spolu.“ Nemusí nič viac spraviť. Z takéhoto jemného pradiva sa zloží váš postoj k novým nápadom a aktivite. Časom zistíte, že doma nečítate, nehovoríte o práci, o koníčkoch, o snoch. Nesmejete sa. Nerastiete. Ste doma.

Vtedy je spokojná. Nemáte žiadne sny a ambície, ktoré by ju ohrozili, že sa niekde stretnete s kvalitnejšou partnerkou a že odídete.

A tak nakoniec vy, čo ste chceli v živote dosiahnuť svoje sny, ležíte večer v posteli a pozeráte televízor spolu s manželkou. A synapsy vo vašom mozgu sa každým dňom prepájajú. Prispôsobujú sa tomu, čo robíte často. Stáva sa z vás človek, ktorý nič nedosahuje a ešte je s tým aj spokojný. Preto pozor pri voľbe životného partnera.

Sebavedomie

V tejto sekcii sa budem venovať téme sebavedomie. Prakticky všetky články z tejto oblasti sú časťou z pripravovanej knihy "Sebavedomie do vrecka".

Čítajte ďalej...

Každý by chcel byť bohatší

Každý človek by chcel mať veľa peňazí a úspech v živote ako stuhu okolo nich. A odpoveď je, že väčšina ľudí to

Čítajte ďalej...

Ako prekonať strach z odmietnutia

Asi každému z nás sa to už stalo. Niečo sme chceli, ale mali sme strach spýtať sa. O tom, že tieto obavy

Čítajte ďalej...

Afirmácie sa musia navzájom dopĺňať

Snažte sa svoje ciele plánovať tak, aby sa navzájom dopĺňali. Aby mohli stáť vedľa seba. Nemá zmysel chcieť protichodné veci, ktoré sa

Čítajte ďalej...

Zóna pohodlia

Zóna pohodlia (niekedy sa označuje aj ako komfortná zóna) je okruh vecí, ktoré v živote zvyčajne robievate. V skutočnosti nemusia byť pre

Čítajte ďalej...

Plánovanie

Cieľ musí byť formulovateľný tak, aby bolo možné rozložiť ho na konkrétne kroky. Vytvorte termín, dokedy chcete mať cieľ splnený. Navrhnite kroky,

Čítajte ďalej...

12× koment k článku Voľba partnera na život

 1. nešťastný článok, ak by skutočne vedel čo chce, tak si za tým ide a vôbec by ho nemohol ovplyvniť takto negatívne, ako je to tam písané niekto iný.
  Sny a ambície a ciele majú skutone len tí, ktorí nielen snívajú ale ten svoj sen aj reálne uskutočňujú.
  A dokonca by takto ambiciózny človek vedel pozitívne ovplyvniť aj svojho „stagnujúceho“ domaseda :)

 2. Zuzana domaseda zvyčajne nie je možné motivovať. Ak niekto nie je ambiciózny, príklad úspešného partnera ho nielenže nenakopne, ale skôr naštve. Skôr bude proti. A tak náš ambiciozny partner buď zostane sedieť doma aby boli spolu ako dvojica, alebo pôjde realizovať svoje ambície – sám…

 3. Ta mirova uvaha ma nieco do seba…….minimalne je to na zamyslenie, ak nie uplne pravda :-(

 4. miro ,keď som to prečítal ,sťaby o mojom živote.jej neustále kontrolovanie ,výčitky ,najmä v súvislosti:
  ,, ktoré by ju ohrozili, že sa niekde stretnete s kvalitnejšou partnerkou a že odídete.,, vyše 20 rokov a žíadna zmena,vychádza mi len radikálne riešenie no vzhľadom na aj keď dospelé deti to odkladám…..

 5. majo žiarlivosť je veľmi nevďačná záležitosť, mrknite knihu Othelón od Plzáka. Nič lepšie na tú tému nepoznám.

 6. Janina dosť všeobecná otázka. Čo je to aktívna manželka? Akože koníčky, práca, záujmy? Potom je to dosť zle vybratý manžel a manželka by v rámci svojej aktivity mala hľadať spôsob, ako sa realizovať a zvládnuť aj manžela. Pozor, s niektorými druhmi manželov dohoda nie je možná – hlavne so žiarlivcami. To je potom veľmi ťažká situácia.

 7. …ďakujem za typ na Othelóna ,napovažujem sa za neúspešneho ale Vaša kniha ktorú som náhodou objavil ,mi otvorila väčší obzor, nusím dohnať a napraviť zanedbané.Držím palce ,veľa nových inšpirácii v písaní pre ľudí, ktorý sa dokážu učiť na skúsenostiach a chybách iných….

 8. Áno, ten článok pomerne presne popisuje ako to funguje v dvojici s manželkou, ktorá „nebola naučená na koníčky, záujmy“ a podobne.

Napíšte komentár

Tento web píše a prevádzkuje © Miro Veselý.

Ilustračné fotografie pixmac.sk a dreamstime.com a archív autora.

Motivačný kurz úspechu

Zjednodušte si život. Pravidlá dosahovania cieľov posielam ako 10 dielny e-mailový kurz.

 • 10 dní budete dostávať motivačné tipy.
 • Odporúčam len to, čo mám overené v našich podmienkach.
 • Kurz je zadarmo.
Zatvoriť toto okno

Stačí zadať e-mailovú adresu

Vložte svoj e-mail a za chvíľu dostanete kontrolný majl. Ten potvrdíte a v tej chvíli kurz začína.