AKO DOSIAHNUŤ ÚSPECH

Ďalšie zdroje pasívneho príjmu

Poďme k iným príkladom, ako sa dá budovať pasívny príjem.

  • Kúpite si dom alebo byt a prenajímate ho. Mesačne tak získate určitú čiastku. Po odpočítaní nákladov je zvyšok vaším príjmom, ktorý prichádza bez ohľadu na to, či niečo robíte.
  • Otvoríte obchod, založíte firmu. Tu je dôležité, aby ste v tej firme neboli zároveň aj hlavným zamestnancom! Počas rozbehu to možno nevadí, ale pasívny príjem bude firma pre vás generovať až v prípade, že funguje aj keď tam nechodievate. Jej zamestnanci sa potom môžu starať o rast, rozširovanie prevádzok do iných miest. Ani tam nemusíte byť vy. Ale zarobí vám to peniaze.
  • Nahráte pieseň, ktorá sa bude počúvať. Napíšete úspešnú knihu. Zahrajte postavu v úspešnom filme. Úspešný autor dostáva poplatky aj niekoľko rokov. Medzinárodne známi umelci majú príjmy z viacerých krajín.
  • Vlastníte, alebo viete vytvoriť plochu, na ktorej sa dá prenajímať reklamný priestor. Môže to byť špeciálna reklamná plocha, fasáda, stena domu, internetová stránka, stránka v knihe, časopise. Kdekoľvek, kde by o to inzerenti mohli mať záujem. Ak tam „vydržíte“ mať reklamu, môže vám z toho dlhodobo plynúť nejaká čiastka.
  • Dostanete nápad a predávate autorské práva na jeho komerčné využitie. Je veľa nápadov a vynálezov, ktoré si vynálezca dá patentovať a ak sú neskôr komerčne úspešné, môže z toho mať zaujímavý zisk. Z podobného súdka je aj nápad na fungujúci obchodný systém, ktorý potom predávate ako hotové riešenie formou franšízy.
  • Úroky z uložených peňazí. Ak máte pár sto tisíc eur, môžete ich investovať tak, aby vám úroky z tejto investície prinášali dôstojné každomesačné výnosy, z ktorých potom žijete.
  • Multi level marketing. Táto forma podnikania sa u nás teší veľkej kritike, ale je schopná vybudovať po pár rokoch systematickej práce popri inom zamestnaní dôstojný pasívny príjem ľuďom, ktorí sa to naučia robiť správne. Preto si o tejto forme podnikania povedzme trocha viac.

6 príčin prečo prokrastinujeme

O príčinách prokrastinácie sa dá veľmi dlho debatovať. Ostatne - aj to je forma odkladania úlohy - debatovať o odkladaní úloh ako

Čítajte ďalej...

Cieľ vás smeruje

Čo však dnes robí väčšina ľudí? Nedávajú si žiadne ciele. Nemajú na to čas. Cez deň v práci, popoludní po nákupoch, večer

Čítajte ďalej...

Reč tela – neverbálna komunikácia

Umenie dorozumieť sa s druhými. Komunikácia. Základná podmienka, ak chceme dosiahnuť úspech, je schopnosť prvotriedne komunikovať. To, ako na ľudí pôsobíme a

Čítajte ďalej...

Novoročné predsavzatia

Nový rok sa často spája so zámerom niečo vo svojom živote zmeniť. Veľa ľudí sa preto rozhodne zvoliť si nejaký zámer, ktorý

Čítajte ďalej...

Sebavedomie

V tejto sekcii sa budem venovať téme sebavedomie. Prakticky všetky články z tejto oblasti sú časťou z pripravovanej knihy "Sebavedomie do vrecka".

Čítajte ďalej...

Čo si všímate, to sa posilní

Nie je to žiadny zázrak, ani mágia. Je to prosté upriamenie pozornosti. Je to účinný spôsob, ako uspieť, alebo niečo dosiahnuť. Chce

Čítajte ďalej...

Napíšte komentár

Tento web píše a prevádzkuje © Miro Veselý.

Ilustračné fotografie pixmac.sk a dreamstime.com a archív autora.

Motivačný kurz úspechu

Zjednodušte si život. Pravidlá dosahovania cieľov posielam ako 10 dielny e-mailový kurz.

  • 10 dní budete dostávať motivačné tipy.
  • Odporúčam len to, čo mám overené v našich podmienkach.
  • Kurz je zadarmo.
Zatvoriť toto okno

Stačí zadať e-mailovú adresu

Vložte svoj e-mail a za chvíľu dostanete kontrolný majl. Ten potvrdíte a v tej chvíli kurz začína.