AKO DOSIAHNUŤ ÚSPECH

Sila svalov nestačí, treba myslieť

Kto po ukončení štúdia prestane na sebe pracovať, za pár rokov nebude môcť vykonávať ani tú prácu, na ktorú „má papiere“. Stratí krok s dobou. Vo všetkých odboroch je stále viac nových informácií. Kto sa stále nevzdeláva, nemá šancu.

Stále sa točíme okolo slovíčka budúcnosť. Myslím, že je kľúčové. Vaša budúcnosť by pre vás mala byť vysokou prioritou. Máločo by vás malo zaujímať viac než to, ako sa budete mať ďalej. Ako budete žiť. O túto základnú otázku sa totiž práve neúspešní ľudia nikdy nestarajú. Čakajú čo bude a ustupujú okolnostiam.

To, ako sa budete mať vy nezaujíma absolútne nikoho iného. Fakt! Jediný človek na svete, kto má dôvod venovať sa vám a vašej budúcnosti ste vy sám. Ste jediným človekom, kto sa tomu môže venovať teraz. Ste jediným človekom, kto je motivovaný, aby sa tomu venoval. Nikto iný sa o vás a vašu lepšiu budúcnosť nepostará. Neúspešní si myslia, že o ich osudoch rozhoduje niekto iný.

 • Vláda a odbory by sa mali starať o to, či majú prácu.
 • A špitál by sa postaral o to, aby boli zdraví.
 • A diéty, aby neboli tuční.
 • A poisťovňa, aby mali penziu.
 • A ak investujú peniaze u podvodníkov, niekto by im to mal kompenzovať.
 • Proste my spravíme chybu a vy to za nás vyriešte.

No je to falošný pocit. Chcete výsledky? Dosiahnite ich. Nikto vám ich nedá. Ak chcete lepšiu budúcnosť, musíte si ju vybudovať, vytvoriť. Musíte začať teraz. Neodkladajte to.

 • Ak ste so svojím súčasným stavom spokojní, nemusíte robiť nič. Pokračujte v tom, čo ste robili doteraz. Asi máte dobrú stratégiu.
 • No ak nie ste spokojní, tak musíte robiť niečo iné, než ste robili doteraz.

Samozrejme, nemusíte robiť vôbec nič. Potom sa však dostanete tam, kde chcú iní, aby ste boli. A to nebude výhodné pre vás.

Príklad. Ak chcete schudnúť, musíte celkom zmeniť svoju životosprávu. Ak to dokážete, budete neskôr štíhli a zdravší. Ak si ale budete užívať výnimky, neschudnete. Ak niekomu poradím úpravu stravy a posilňovňu, vždy počúvam, prečo práve toto nejde. Typická odpoveď je „Cvičiť nemôžem, nestíham, nevládzem. Vážiť potraviny sa mi nechce. Na čítanie a učenie sa o chudnutí a potravinách nemám čas. Čo mám robiť?“ Neúspešný človek sa chce poradiť, ale zamietne každú radu. Sabotuje tak vlastne len sám seba.

Často odsúvame nepopulárne veci na neskôr. Je to ľudské. Ale koľko vlastne máme v živote času? Je rozumné odkladať dôležité veci do budúcnosti?

Moderné otroctvo

Možno poznáte niekoho, kto denne chodí do práce a už mu nezostáva vlastne na nič iné čas. S manželkou sa stretne večer

Čítajte ďalej...

Zameranie verzus rozptýlenie

Ak sa v myšlienkach stále venujete svojmu zámeru, váš mozog sa mení. Vytvárajú sa nové synapsy, mení sa „zapojenie“ mozgu. Veci, ktoré

Čítajte ďalej...

Neskúmajte problém, hľadajte riešenie

Pokračujme v porovnávaní myslenia úspešných a neúspešných ľudí. Neúspešní si nevedia predstaviť iný zdroj peňazí, ako vlastnú prácu. Ak chcú viac peňazí,

Čítajte ďalej...

Dôležité zvyčajne neponáhľa

Možno by ste aj chceli cvičiť, učiť sa a viac relaxovať, no nemáte čas. Ak to nie je len lacná výhovorka, potom

Čítajte ďalej...

Nikto sa nestará o iných

Bezpečné je počítať s tým, že nikomu na nás v skutočnosti nezáleží. Vláda, známi, kolegovia, kamaráti a často ani najbližšia rodina sa

Čítajte ďalej...

Ako si zlepšiť kondíciu tela a mysle

Platí, že čo v tele nepoužívate, to bude chradnúť. Najmä ak trpíte sedavým zamestnaním, mali by ste preto dbať na to, aby vaše

Čítajte ďalej...

Napíšte komentár

Tento web píše a prevádzkuje © Miro Veselý.

Ilustračné fotografie pixmac.sk a dreamstime.com a archív autora.

Motivačný kurz úspechu

Zjednodušte si život. Pravidlá dosahovania cieľov posielam ako 10 dielny e-mailový kurz.

 • 10 dní budete dostávať motivačné tipy.
 • Odporúčam len to, čo mám overené v našich podmienkach.
 • Kurz je zadarmo.
Zatvoriť toto okno

Stačí zadať e-mailovú adresu

Vložte svoj e-mail a za chvíľu dostanete kontrolný majl. Ten potvrdíte a v tej chvíli kurz začína.