AKO DOSIAHNUŤ ÚSPECH

Správy nepotrebujete

Možno namietnete, že človek by mal sledovať správy a dennú tlač, aby bol „v obraze“. Možno. Ale to sa potom musíte uspokojiť s deformovaným obrazom sveta, aký podávajú médiá. Problém je v tom, že noviny, časopisy a televízia tu nie sú pre to, žeby nás chceli nejako informovať či, prepytujem, vzdelávať. Potrebujú vás len navnadiť. Sú tu preto, lebo chcú zarobiť. Živia sa tým, že predávajú informácie. Nie je dôležité, aké sú to informácie. Dôležité je, aby sa noviny predávali. Aby ľudia pozerali televíziu.

To, že sa niečo dozviete z masmédií je väčšinou len ilúzia. Dozvedáte sa všeličo, ale nič dôležité. Nič, čo by vám osobne pomohlo niečo zlepšiť. Ruku na srdce. Koľko nápadov ste za posledné roky získali z masmédií? Nápadov, ktoré by boli zlepšili váš život, vzťahy s ľuďmi, príjmy? Alebo serióznych informácií?

Masmédiá oslovujú masu, majú veľkú sledovanosť. Ak je väčšina ľudí neúspešných a zároveň väčšina ľudí sleduje masmédiá, vyplýva z toho, že masmédiá sa musia prispôsobiť väčšine. Obsahom, štýlom, náročnosťou, kvalitou.

Chcete sa nechať kŕmiť rovnakým balastom, aký vyhovuje neúspešným ľuďom? Vy naozaj máte vo svojej mysli toľko priestoru a v živote toľko času, aby ste sledovali tie informačné zdroje, ktoré väčšinu národa každý večer uväznia pred televízorom?

Ak budete robiť to, čo ostatní, tak aj vy dostanete to, čo ostatní. Nerobte to, čo robí väčšina.

  • Namiesto novín čítajte knihy.
  • Namiesto televízora sa rozprávajte so živými ľuďmi. Môžete žiť vlastný život. Nemusíte pozerať na cudzí.
  • No a vo voľnom čase počúvajte motivačné a vzdelávacie nahrávky.

Vzdajte sa zámerne a cieľavedome sledovania televízie. Tým vám vznikne priestor. Bežne tak získate desiatky minút voľna denne. Tento čas vyplňte niečím prospešnejším.

Televízor – kráľ časožrútov

Koľko hodín sledujete TV za rok? Pretože štatistiky sú v tomto smere dosť tvrdé. Väčšina ľudí pozerá televízor denne, často niekoľko hodín.

Čítajte ďalej...

Plánovanie

Cieľ musí byť formulovateľný tak, aby bolo možné rozložiť ho na konkrétne kroky. Vytvorte termín, dokedy chcete mať cieľ splnený. Navrhnite kroky,

Čítajte ďalej...

Prokrastinácia

V poslednom čase sa začína čoraz častejšie objavovať tak trocha nové slovo prokrastinácia. Ešte pred pár rokmi o ňom nikto nevedel. O

Čítajte ďalej...

Ďalšie zdroje pasívneho príjmu

Poďme k iným príkladom, ako sa dá budovať pasívny príjem. Kúpite si dom alebo byt a prenajímate ho. Mesačne tak získate určitú

Čítajte ďalej...

Je info-marketing cesta k miliónom?

Už ste sa s tým určite aspoň raz stretli. Niekto vám pošle e-mail, alebo sa pred vami objaví internetová stránka. Je to

Čítajte ďalej...

Hrajte rolu človeka, akým chcete byť

Nezaškodí, ak si skúsite občas zahrať aj „divadlo“. Nemusí to byť na verejnosti. Môžete byť pri tom úplne sami. Pokúste sa už

Čítajte ďalej...

3× koment k článku Správy nepotrebujete

  1. Dobrý deň, chcel by som sa opýtať, či by ste mi mohli odporučiť na akých stránkach sa dajú zohnať také motivačné a vzdelávacie nahrávky. Nie je náhadou nejaká oficiálna? Nevadilo by mi aj keby bola zahraničná – po anglicky. Vopred ďakujem za odpoveď.

  2. Dobrý článok. Páči sa mi že píšete k veci a zrozumiteľne. Ľudia sú často ovplyvnený médiami a názormi druhých ludí.

Napíšte komentár

Tento web píše a prevádzkuje © Miro Veselý.

Ilustračné fotografie pixmac.sk a dreamstime.com a archív autora.

Motivačný kurz úspechu

Zjednodušte si život. Pravidlá dosahovania cieľov posielam ako 10 dielny e-mailový kurz.

  • 10 dní budete dostávať motivačné tipy.
  • Odporúčam len to, čo mám overené v našich podmienkach.
  • Kurz je zadarmo.
Zatvoriť toto okno

Stačí zadať e-mailovú adresu

Vložte svoj e-mail a za chvíľu dostanete kontrolný majl. Ten potvrdíte a v tej chvíli kurz začína.