AKO DOSIAHNUŤ ÚSPECH

Pohodlie je lepkavé

Ak niečo je nepohodlné, máme tendenciu unikať pred tým. No ak uniknete pred povinnosťami, ktoré môžu zlepšiť vašu budúcnosť, doslova tým prestávate riadiť svoju budúcnosť. Ak sa nestaráte o to, čo bude, zvyčajne bude výsledok horší, ako by sa vám páčilo.

Lenivá dáma sa rozhodne necvičiť, užívať si dobré jedlá. Nestará sa o budúcnosť. Pár rokov asi pôjde zo zotrvačnosti „rovno“, ako auto na diaľnici, ktorému nedržíte volant. Ale do hry sa začnú pridávať brzdné faktory. Narastajúca obezita začne zhoršovať zdravie, výkonnosť a atraktivitu tejto ženy. Necvičenie znižuje jej kondíciu. Čoskoro prichádzajú bolesti chrbtice. Cukrovka. Depresie.

Na niektoré pracovné pozície vôbec neprijímajú tučné ženy. O tučnú dýchavičnú depresívnu ženskú nemusí mať záujem úspešný muž. To znižuje jej šance. Ona to vie a tak sa ľuďom vyhýba. Začne strácať kontakt s ľuďmi a to ešte viac prehĺbi jej postoje k životu na pesimistické. Cíti sa zle, hanbí sa chodiť medzi ľudí, aby nevideli, aká je tučná. Je veľmi nešťastná, ale nevie to riešiť. Nedržala jednoducho pár rokov v rukách volant svojho života. Už sa jej možno nepodarí dať veci do poriadku. Svoj život vyplytvala v pohodlí. Žila na dlh. Vymenila zdravie za okamžité pohodlie. Teraz za to pohodlie platí vysoké úroky.

Takýchto osudov asi aj vo vašom okolí poznáte niekoľko. Ľudia, ktorí sa vzdali ovládania svojho života končia tak, že ich život riadia iní. A ak váš život bude riadiť niekto iný, nebude ho riadiť tak, aby ste boli spokojní vy.

Príklad. Nestaráte sa o budúcnosť. Kamarát vás pozve na pivo, zabijete celý večer. Vidíte tú čiernu ruku, ktorá potočila volantom na vašom živote? Z diaľnice ste si to namierili rovno na výjazd k alkoholizmu a záhaľke. Pokračujte tým smerom a za pár rokov budete mať vážne problémy.

Využite čas a zdravie, kým ho máte. Nevieme, koľko času ešte máme vo svojom živote. Možno pár hodín, rokov, či desaťročí. Nikto nevie. Väčšinou sa však k plneniu pre nás osobne významných úloh nedostávame, pretože – „nemáme čas“.

Svet je inštitucionalizovaný…

Nie všetko sa dá robiť doma, na vlastnú päsť. Veľa ľudí pracuje a bude pracovať v inštitúciách ako školstvo, zdravotníctvo, veda, úrady.

Čítajte ďalej...

Naučte sa odmietať a hovoriť „nie“

Často nechceme vyzerať ako niekto „zlý“. Tak sľúbime aj veci, do ktorých sa nám veľmi nechce. Povieme áno veciam, ktoré zaberú priveľa

Čítajte ďalej...

80 : 20 = Paretovo pravidlo

Skúste si svoj život podrobiť rýchlej analýze. Využite na to Paretovo pravidlo. Ide o pravidlo 80 ku 20. Platí univerzálne na väčšinu

Čítajte ďalej...

V pohodlí vzniká neúspech

Každý z nás má nejakú zónu pohodlia. V nej sa cítime dobre. A do nej sa pokúšame vtesnať všetky svoje aktivity. Je

Čítajte ďalej...

Negativizmus

Negativizmus sa ako čierna niť tiahne osudom mnohých ľudí a diskvalifikuje ich z možnosti uspieť. Neraz sa skrýva pod krajšie znejúcim označením

Čítajte ďalej...

Gramotnosť

Väčšinou v neznalosti. Nekvalifikovaný človek má málo informácií, málo znalostí. Nevidí iné možnosti, len tie najjednoduchšie. Má veľa problémov, ale nevie ich

Čítajte ďalej...

Napíšte komentár

Tento web píše a prevádzkuje © Miro Veselý.

Ilustračné fotografie pixmac.sk a dreamstime.com a archív autora.

Motivačný kurz úspechu

Zjednodušte si život. Pravidlá dosahovania cieľov posielam ako 10 dielny e-mailový kurz.

  • 10 dní budete dostávať motivačné tipy.
  • Odporúčam len to, čo mám overené v našich podmienkach.
  • Kurz je zadarmo.
Zatvoriť toto okno

Stačí zadať e-mailovú adresu

Vložte svoj e-mail a za chvíľu dostanete kontrolný majl. Ten potvrdíte a v tej chvíli kurz začína.