Ako nezabúdať na svoje ciele?

Dosiahnuť zmenu je nepohodlné. Musíte často myslieť na to, čo chcete dosiahnuť, namiesto zábavy musíte na sebe pracovať. Nuž a ak je niečo nepohodlné, človek má tendenciu sa tomu potichu vyhnúť. Najľahšie tak, že na svoj zámer zlepšiť sa, začne zabúdať.

Každý by chcel výsledok – byť lepším, úspešnejším. Ale proces zlepšovania sa nejaký čas trvá. Chce to námahu. Mnohí z nás sa radšej vzdajú dosiahnutia cieľov, len aby sa vyhli námahe.

Okrem toho sa môže stať, že dokonca aj zabudnete, že ste chceli niečo dosiahnuť. Viem, znie to absurdne. Ale doba je rýchla a zovšadiaľ sa na nás valia stovky zaujímavých podnetov.

Namiesto nejakého nudného pracovania na sebe je zaujímavejšie pozrieť si film v televízore. Už by ste aj začali čítať knihu, ale zazvoní vám mobil. A tak si musíte vytvoriť ochranný systém. Taký, ktorý vám bude často pripomínať, že niečo chcete dosiahnuť. Afirmácie si preto napíšte na kartičky. Tak sa vám pripomenú. No nesmiete ich po napísaní ukryť do poličky… Hľadajte spôsob, aby ste na ne často narazili.

Kartičky noste vo vrecku a keď máte chvíľu čas, vytiahnite jednu a prečítajte si ju. Afirmáciu si chvíľu v duchu opakujte. Prežívajte tú emóciu. Doprajte si pocit. Na nič viac v tej chvíli nemyslite. Neskúmajte či je to tvrdenie na kartičke pre vás pravdivé a či sa to vyplní.

Ak ste v prostredí, kde sa to dá, môžete afirmáciu vysloviť aj nahlas. Nemusíte kričať, stačí to vysloviť pre seba a čo najpresvedčivejšie.

Vnímajte, že toto hovoríte vy a vedome, a že tomu veríte. Keď nabudúce budete mať zase chvíľku čas, napríklad ste na diaľnici v zápche, vytiahnite z vrecka ďalšiu kartičku v poradí…

Aby ste na svoje nové ciele často mysleli, v byte si rozvešajte väčšie kartičky, napríklad na dve-tri miesta, kde chodíte častejšie (ľadnička, zrkadlo v kúpeľni, nočný stolík).

Pridajte komentár: