Hrajte rolu človeka, akým chcete byť

Nezaškodí, ak si skúsite občas zahrať aj „divadlo“. Nemusí to byť na verejnosti. Môžete byť pri tom úplne sami.

Pokúste sa už dnes si zahrať úlohu človeka akým v budúcnosti chcete byť.

Chcete byť sebavedomí a sebaistí? Staňte sa režisérmi aj hercami súčasne. Zahrajte úlohu sebaistého a sebavedomého človeka. Schopného manažéra alebo výkonného obchodníka. Položte si na úvod otázky: Ak chcem hrať sebavedomého a schopného človeka, aký mám text? Aký kostým? Aké kulisy potrebujem? Takéto úvahy vám môžu veľa napovedať aj o tom, ako žijete a správate sa dnes. Môžete tak odhaliť ďalšie príčiny, prečo nemáte to, po čom ste doteraz len túžili.

Prečo sa vám to oplatí skúšať? Väčšina vecí a javov v našom živote sa navzájom ovplyvňuje. Maličkosť môže ovplyvniť vážnu vec. A naopak. Ak napríklad zmeníte šaty, gestá, alebo celkový postoj tela, tak sú to zdanlivo len vonkajšie prejavy. Ale ak ich zmeníte, ovplyvnia spätne vás samotných. Dobré šaty, napríklad, vašu sebadôveru. A tá zas zlepší váš celkový prejav. Ak takto niekam prídete, zanecháte lepší prvý dojem a to vám zlepšuje štartovaciu pozíciu.

Tak môže oblečenie – povrchný parameter – meniť aj vážne veci. Je to len maličkosť. Ale z takýchto maličkostí sa skladá celok. Ak si vďaka maličkosti, ako sú lepšie šaty, začnete viac dôverovať, stane sa veľká vec. Ak začnete veriť sebe samému, potom aj vám začnú dôverovať aj iní ľudia. Preto je dobré skúsiť si občas aj úlohu herca.

Chcete schudnúť? Tak sa správajte ako štíhly človek. Hrajte úlohu štíhleho. Pozrite sa napríklad do posilňovne. Cvičí tam kopa žien, ktoré sú štíhle. Možno by ste povedali: „Čo tie ženské robia v posilňovni, veď sem vôbec nepotrebujú chodiť?“ V skutočnosti majú mnohé z nich dobrú postavu práve preto, že pravidelne cvičia. Pracujú na nej. Ak chcete schudnúť, staňte sa hercom, ktorý hrá štíhleho človeka. Do tejto úlohy vložte čo najviac zo svojich predstáv. Vnímajte sa ako chudí ľudie, správajte sa ako štíhli, aj keď možno zatiaľ ešte nie ste.

Pridajte komentár: