Kde vziať čas?

Teraz sa asi opýtate, kde vziať čas na toľko vecí? Použite trik, ktorý sa používa pri šetrení peňazí. Aj pri šetrení časom môžete využiť pravidlo „najskôr zaplať sebe“.

Sporenie peňazí je pre ľudí ťažké preto, že najskôr z výplaty splatia všetky účty. Potom kúpia, čo práve potrebujú. Nakoniec ešte niečo pre radosť a na konci mesiaca im už zvyčajne nezostane ani euro. Niet čo ušetriť, povedia si a počítajú dni do ďalšej výplaty. Rozumný spôsob je, že ak dostanete výplatu, okamžite z nej aspoň 10% odoberte a uložte (do prasiatka, do banky, investujte to, ako uznáte za vhodné). Až potom začnite kupovať a platiť účty z toho, čo vám zostalo. Možno si poviete, že to nezvládnete, že vám tie peniaze budú chýbať. Nebudú! Človek si zvykne na istý štandard. Máte na výber. Buď zotrváte pri starom zvyku a idete bez úspor, alebo sa o pár percent uskromníte a vytvoríte si poistnú rezervu do budúcnosti. Ak chcete viac peňazí, tak nesiahnite na úspory! Siahnite si do hlavy a vyhútajte, ako si zvýšiť príjem.

Podobne to robte aj s časom. Drobnosti a maličkosti nám zvyčajne zožerú všetok čas. Tu minútka, tam 20 sekúnd, potom 6 minút, plus sekundička. Z takéhoto rozvrhu sa skladá celý deň a vy máte pocit, že to tak musí byť.

Pridajte komentár: