Hľadajte spôsoby

Ak niečo nejde, hľadajte spôsoby, ako by to ísť mohlo.

Možno sa bojíte, čo povedia ostatní na to, že nesledujete správy, ale uvažujete o zmenách vo svojom živote. Neskúmajte čo o vás hovoria iní. Negativisti vás ofrflú vždy.

  • Ak zostanete neúspešní, ste „ten babrák a žobrák“.
  • Ak uspejete, budete „tá sviňa zbohatlícka“.

Ak dosiahnete úspech, veľa známych vás za to nebude mať rado. Neúspešní nemajú radi úspešných. Negatívni nemajú radi konštruktívnych. Preto ak chcete uspieť, musíte opustiť stojaté vody neúspešných ľudí, zaháľačov a negativistov.

Takže témy, ktorým venujete pozornosť vás ovplyvňujú. Ak tliachate o športových výsledkoch, horoskopoch a klebetách, stojíte na jednom mieste. Nič sa nestane – nič užitočné pre vás. Akurát stratíte trocha času vo svojom živote. No môžete svoje rozhovory venovať svojmu zdokonaľovaniu. Hľadajte si takých spoločníkov na debatu, ktorí sa tiež chcú niekam posunúť, zlepšiť, byť múdrejší, bohatší. Môžete spoločne hľadať spôsoby, ako sa zlepšiť, zdokonaliť, ako uspieť, ako zbohatnúť.

Komunikácia je dôležitá časť skladačky vášho úspechu. Už vopred sa dá predvídať, aký budete mať život. Ak veľa času venujete komunikovaniu s ľuďmi hlúpymi, časom aj vy začnete hlúpnuť.

Komentáre k článku: Hľadajte spôsoby

  1. Mato 12. februára 2012

    zdravím Miro, tak to bi bolo dobré sa stretnúť teda aspoň pre mňa.

Pridajte komentár: