Máte nejakú úlohu?

Položte si pár otázok: Musím to spraviť? Kto to povedal? Pre koho to bude prospešné? Čo sa stane ak to spravím až zajtra? Čo sa stane ak to nespravím vôbec? Nedá sa táto úloha delegovať na iných ľudí? Nepokúša sa mi niekto hodiť na plecia úlohu, ktorú by mal robiť on?

Vy sami by ste mali robiť v prvom rade to, čo môžete spraviť len vy a nik iný. Ktoré oblasti by ste si mali postaviť ako najvyššie priority? Nie je ich veľa a tak sa vám to môže celkom dobre kontrolovať. Ak chcete byť úspešní, musíte (nie mali by ste, ale musíte!):

 • Trvalo chrániť a upevňovať zdravie.
 • Sústavne sa vzdelávať a rozvíjať.
 • Robiť prednostne to, v čom ste najlepší.
 • Budovať vzťahy, rodinu, priateľstvo, koníčky.

Na tieto veci si musíte nájsť čas. Opakujem, musíte. Ak nestíhate chrániť si zdravie či pestovať koníčka pretože máte náročnú prácu, hľadajte spôsob, ako by ste to mohli zvládať v blízkej budúcnosti. Spravte také úpravy v živote, aby ste čo najskôr mohli prejsť na zdravší režim. To by pre každého malo byť prvoradé.

Ak sa vám nedarí a chcete byť úspešní, radšej si hneď odoprite všetko príjemné a nedôležité, aby ste v budúcnosti mali lepší život. Viem, nikto nie je stroj a tak sa tu a tam určite budete aj baviť a venovať nedôležitým veciam. Len si strážte, aby vás rozptýlená pozornosť a stovky maličkostí nepresmerovala do stereotypu, v ktorom nestíhate vôbec nič a ani nerobíte nič. Veľa ľudí tak dnes žije.

Pozrime sa teraz na základy časového manažmentu.

Komentáre k článku: Máte nejakú úlohu?

 1. Tibor 20. februára 2010

  Miro, chcem sa ti úprimne poďakovať za tento článok a za celú túto stránku. Patrí ti moja úprimná úcta, veľmi rád by som sa stretol s takým človekom, ako si ty.
  Ešte raz úprimná vďaka a prajem ti veľa úspechov.

 2. Miro Veselý 20. februára 2010

  Tibor ďakujem za milé slová ocenenia, vážim si to.

Pridajte komentár: