Konkrétny cieľ

Keď poznáte svoj cieľ, potom viete presne povedať, či ste na ceste k nemu, alebo idete celkom iným smerom.

  • Ak nemám konkrétny životný cieľ, potom je večer strávený pri televízore s čipsami v ruke vlastne rovnako dobrý, ako návšteva kamarátov, výlet, alebo kino, čítanie, spanie, telefonovanie, hranie na klavíri. Je to jedno.
  • Ak mám cieľ schudnúť, potom viem, že jesť večer čipsy je cesta, akou sa nedostanem ku svojmu cieľu. Ak si ich dám, idem opačným smerom, som na ceste od úspechu.
  • Ak chcem za rok byť lepšie platený, večer by som sa mohol venovať štúdiu odbornej literatúry. To je cesta k úspechu. Ak ale budem pozerať televízor, nespravím nič pre svoj lepší plat. Vadí? Nevadí?

Nechcem vo vás vyvolať pocit, že si musíte počínať ako stroj. Ceste k úspechu nemusíte obetovať úplne všetko, každú minútu. Do života patrí aj zábava, umenie, rozptýlenie a uvoľnenie.

Aj keď čítam a počúvam prednostne odbornú literatúru, vždy si nechávam priestor aj pre umeleckú a oddychovú literatúru. Vzdelanie, zábava, odpočinok musia byť vyvážené. Miera, s akou budete do života vpúšťať rôzne vstupy určí, ako rýchlo a či sa dostanete ku svojmu úspechu.

Vytýčte si však ciele. A potom choďte aspoň zhruba smerom k nim. Ak sa občas na ceste pozastavíte, je to vaša voľba.

Komentáre k článku: Konkrétny cieľ

  1. Šimon 25. marca 2012

    Zlá správa je, že čas letí. Dobrá sprava je, že vy ste pilotom :-)

Pridajte komentár: