V pohodlí vzniká neúspech

Každý z nás má nejakú zónu pohodlia. V nej sa cítime dobre. A do nej sa pokúšame vtesnať všetky svoje aktivity. Je to ľudské a prirodzené. Ale najskôr sa pozrime na to, ako vyzerá zóna pohodlia v praxi.

Veľa ľudí priberie a potom chcú schudnúť. Je to veľký sen, ambiciózny cieľ. No nechcú opustiť svoju zónu pohodlia. Sú zvyknutí robiť to, čo sa im chce. Nerobiť, keď sa im nechce. Takže nebudú sa o chudnutí nič učiť, nebudú cvičiť, nechcú si vážiť potraviny na váhe, ani počítať energetickú hodnotu. To všetko im pripadá príliš nepohodlné. Už by sa to nevošlo do ich zóny pohodlia. A tak títo ľudia nájdu nejaký časopis s diétnym rozpisom na chudnutie. Skúsia to pár týždňov. Niečo zhodia. Niečo sa vráti. Po pár mesiacoch sú tam, kde boli na začiatku. Sú tuční a chceli by schudnúť. Ako? Najlepšie rýchlo. Sú povrchní a netrpezliví. Idú a kúpia si tabletky na chudnutie. Dúfajú, že nejaký liek ich schudne za nich. Takto môžu chudnúť aj celý život. Celý život sa vystavujú miernemu nepohodliu. Je to ale nepohodlie, ktoré sú ochotní akceptovať. Je v zóne ich pohodlia. Celý život „tak trocha“ bojujú proti obezite. „Tak nejako“ neúspešne. Ale predstava, že by opustili zónu pohodlia a radikálne zmenili životný štýl je pre nich neprijateľná. Kým to však nespravia, nikdy nedosiahnu úspech. Zóna pohodlia je to, čo už majú zažité. Kým budú robiť to, čo robili doteraz, dostanú to, čo dostávali doteraz. Obezitu.

Úspech sa nedá zapnúť z fotelky diaľkovým ovládačom.

Komentáre k článku: V pohodlí vzniká neúspech

  1. XMarekX 22. apríla 2013

    Výborné čítanie, dokonca sa až občas pristihnem pri myšlienke či som to písal ja, pretože presne odzrkadluje moje pocity, málokedy som pochopený ,,demotivovaným okolím,, a práve tento rozdiel mi pomohol v živote uspieť, aspoň oproti mojím rovesníkom. SOm vďačný tomuto autorovi 2x. Prvý krát na základe motivácie a pár rád som od minulého leta schudol vyše 10 kg ( z 94 kg na 83 kg ) a úspešne si ich udržujem, začal som pravidelne chodiť do fitka, premýšlať úspešne. Druhý kick-up vďaka tejto doméne oúspechu som sa dokopal k dokončeniu dizertačnej práce a v týchtodňoch už čakám na obhajobu, kedy som dlhé roky stagnoval. Vďaka a udržuj si stále nadhľad s akým sú písané všetky prípsevky.

  2. Miro Veselý 22. apríla 2013

    Ďakujem za milé hodnotenie a nech sa zadarí dizertačka tak ako slimming.

Pridajte komentár: