Ak si myslíte, že niečo nedosiahnete, nedosiahnete to

Prečo? Lebo to ani neskúsite. Kto by bol taký hlúpy, aby sa pustil do niečoho, čomu sám neverí? No a negativista neverí ničomu. A to je jeho problém. Nič neskúsi zmeniť. Dostane teda nulový výsledok. To mu len potvrdí, že jeho pôvodný negatívny odhad bol celkom správny.

Negativista neskúma ako by sa veci dali zariadiť. Skúma, prečo môžu zlyhať. Negativizmus rozleptáva odhodlanie. Ak chcete schudnúť, či si založiť firmu, negativizmus vám bude našepkávať, že sa to nepodarí. Spomeniete si na svoje minulé neúspechy a ani sa nepokúsite nič začať.

Ak máte pocit, že máte ťažkosti s negativizmom, vyhľadajte pomoc, pretože tento postoj vám škodí pri dosiahnutí úspechu. Škodí vašej komunikácii. Negativista sám filtruje ľudí a myšlienky, ktoré k sebe pripustí. A tým sa sám hendikepuje.

Negativista prehovorí kriticky, bude hľadať ťažkosti, problémy. V komunikácii je negativista zlým spoločníkom. Negativistov je všade dostatok. Ak ste negatívni, nie ste ničím cenní. Ofrflávať a kritizovať, to vie každý. Takých sú milióny. Niet vážnejšieho dôvodu stretnúť sa s vami, ak všetko ohundrete, spochybňujete. Zakážte si hovoriť o čomkoľvek negatívne.

Hovorte len o tom, čo sa dá, čo sa podarilo, čo je pekné, čo vás potešilo, ako by sa veci dali spraviť. Hovorte o úspechoch, výhrach, radosti, ideách. Podporujte ostatných, vyjadrujte im uznanie, podporu, ocenenie. Rovnako ako negativizmus aj pozitívny postoj je len vecou cviku, postoja. Ignorujte negatívne veci, problémy, neúspechy. Nevenujte im pozornosť. Aj tu platí rovnaký princíp. Ak si všímate dobré veci, začnete ich hojne nachádzať. Ak očakávate úspech, začnú sa vám vynárať nápady, ako ho dosiahnuť.

Komentáre k článku: Ak si myslíte, že niečo nedosiahnete, nedosiahnete to

  1. Anchel 13. februára 2012

    Miro článok ktorý dokáže nakopnúť, len tak ďalej !!!

Pridajte komentár: