Ďalšie zdroje pasívneho príjmu

Poďme k iným príkladom, ako sa dá budovať pasívny príjem.

  • Kúpite si dom alebo byt a prenajímate ho. Mesačne tak získate určitú čiastku. Po odpočítaní nákladov je zvyšok vaším príjmom, ktorý prichádza bez ohľadu na to, či niečo robíte.
  • Otvoríte obchod, založíte firmu. Tu je dôležité, aby ste v tej firme neboli zároveň aj hlavným zamestnancom! Počas rozbehu to možno nevadí, ale pasívny príjem bude firma pre vás generovať až v prípade, že funguje aj keď tam nechodievate. Jej zamestnanci sa potom môžu starať o rast, rozširovanie prevádzok do iných miest. Ani tam nemusíte byť vy. Ale zarobí vám to peniaze.
  • Nahráte pieseň, ktorá sa bude počúvať. Napíšete úspešnú knihu. Zahrajte postavu v úspešnom filme. Úspešný autor dostáva poplatky aj niekoľko rokov. Medzinárodne známi umelci majú príjmy z viacerých krajín.
  • Vlastníte, alebo viete vytvoriť plochu, na ktorej sa dá prenajímať reklamný priestor. Môže to byť špeciálna reklamná plocha, fasáda, stena domu, internetová stránka, stránka v knihe, časopise. Kdekoľvek, kde by o to inzerenti mohli mať záujem. Ak tam „vydržíte“ mať reklamu, môže vám z toho dlhodobo plynúť nejaká čiastka.
  • Dostanete nápad a predávate autorské práva na jeho komerčné využitie. Je veľa nápadov a vynálezov, ktoré si vynálezca dá patentovať a ak sú neskôr komerčne úspešné, môže z toho mať zaujímavý zisk. Z podobného súdka je aj nápad na fungujúci obchodný systém, ktorý potom predávate ako hotové riešenie formou franšízy.
  • Úroky z uložených peňazí. Ak máte pár sto tisíc eur, môžete ich investovať tak, aby vám úroky z tejto investície prinášali dôstojné každomesačné výnosy, z ktorých potom žijete.
  • Multi level marketing. Táto forma podnikania sa u nás teší veľkej kritike, ale je schopná vybudovať po pár rokoch systematickej práce popri inom zamestnaní dôstojný pasívny príjem ľuďom, ktorí sa to naučia robiť správne. Preto si o tejto forme podnikania povedzme trocha viac.

Pridajte komentár: