Sebavedomie vám pomôže zlepšiť život

 • Neskúmajte, čo si o vás myslí okolie.
 • Záleží na tom, čo si o sebe myslíte vy.

Ak sa zameriate na to, čo si o vás myslia a hovoria vaši známi, budete ustupovať, snažiť sa vyhovieť, vtesnať sa do požiadaviek a očakávaní okolia. A čo z toho budete mať? Nič. V skutočnosti sa aj tak všetci ľudia z vášho okolia zaujímajú viac o seba, ako o vás.

Z času na čas si skúste v duchu sami pre seba pripomenúť pár faktov: „Ja sám určujem ako žijem, kde bývam, čo a za koľko robím. Ja určujem ako sa stravujem, či športujem a relaxujem. Ja určujem, či žijem v strese, alebo v pohode. Ja určujem, či som zlostný, alebo priateľský. Či druhým pomáham, alebo im škodím. Ja si vyberám s kým sa stretávam, na koho čas mám a na koho si ho nenájdem. Ja rozhodnnem, či som práve niečím nadšený, alebo sa budem nudiť. Či často hliviem, alebo niečo tvorím. Je to moja voľba, moje rozhodovanie, ktoré robím po celý svoj životný čas v každej chvíli. Ja určujem, čo robím často. Tým zodpovedám za to, aký som.“

Konajte tak, aby ste vy sami boli so sebou spokojní. Stanovte si svoje vlastné, osobné ciele a realizujte ich. Ak dosiahnete výsledky a budete spokojní, okolie sa začne prispôsobovať vám.

Ak vás táto téma zaujala, nezačnite hneď pracovať. Dajte tomu pár dní. Prejdite si tento text ešte niekoľkokrát, aby vám uvedené myšlienky boli bližšie.

Zároveň zavítajte do niektorého kníhkupectva a kúpte si knihy, ktoré by vám mohli ukázať, ako tie vlastnosti preniesť do praxe. Možno to bude nejaká kniha o komunikácii medzi ľuďmi, možno príručka, ako sa vhodne obliecť. Možno chcete zvýšiť svoju kvalifikáciu a siahnete po odbornej knihe, aby ste sa zlepšili vo svojej profesii. Možno si prejdete niečo o výžive pri chudnutí, alebo o športovaní pre zdravie.

Ak sa chcete zlepšiť, napríklad, v oblasti podnikania, skúste zájsť na niektorý podnikateľský seminár. Alebo sa stretnite s kamarátmi, ktorí už podnikajú, aj keď možno každý v inej oblasti. Navrhnite tému rozhovoru ako zlepšiť biznis, ňou môžete začať rozvíjať vašu myšlienkovú oblasť.

To, že popísaná metóda funguje, je overené. Aj vy si môžete zlepšiť svoje znalosti, svoje vystupovanie na verejnosti, schudnúť, prestať fajčiť, zbaviť sa komplexov menejcennosti.

Ak uveríte, že máte určité vlastnosti, začnete sa podľa nich správať. To, ako o sebe dnes zmýšľate, na čo myslíte, čo pravidelne robievate, určí vašu budúcu situáciu. Tak si dobre vyberajte, čomu budete ochotní pravidelne venovať svoju pozornosť.

Komentáre k článku: Sebavedomie vám pomôže zlepšiť život

 1. inka 25. februára 2013

  clanok sa mi velmi paci je pravdivy a naozaj sa clovek citi tak ako o sebe zmysla

 2. Stevo 4. novembra 2014

  Článok sa mi neľúbi, lebo je plytký a nič som sa Z neho nedozvedel len to, že mám čítať knihy na čo mi následne vyhodilo reklamu na knihu O komunikácii …trápne

 3. Tami 2. marca 2015

  Podľa mňa je text pravdepodobný že sa tiež z toho nič nedozviem no ale mňe ide o to že teraz hľadám text o tom ako sa zlepšiť.

Pridajte komentár: