Nemeňte kvantitu ale kvalitu práce

Podrobnejšie v pasáži o podnikaní. Teraz len telegraficky: Ak si zoberiete druhú prácu, váš príjem podrastie maximálne tak na dvojnásobok, ale už nie viac. No únava a vyčerpanie vás rýchlo opotrebí, za pár rokov máte zdravie v kýbli. Možno už nezvládnete ani jedno zamestnanie. Čo potom? Ak nie ste spokojní s platom, neberte druhú prácu, lebo zas dostanete len plat – niečo, s čím ste už teraz nespokojní.

Zmeňte spôsob, ako si zarábate. Zmeňte myslenie. Možno teraz čítate s pohŕdavým úsmevom a vravíte si, že takto dnes žije hádam každý. Že 10 hodín práce je úplná nutnosť. To je možné. Veľa ľudí má 2 zamestnania. Iní pracujú v jednom naplno 12 hodín. Neskúmajte, koľko ľudí to robí. Nestarajte sa do druhých.

Riešte svoj život. Skúmajte, či to je výhodné pre vás. Či to je vaša jediná možnosť. Ak nemáte na výber, potom smola. Ale človek väčšinou na výber má. Len neskúma možnosti, nehľadá riešenia. Nie je pohodlné rozmýšľať. Pohodlnejšie je zostať vo svojej zóne pohodlia. Je to absurdné, ale často sa nám javí ľahším viesť doterajší ťažký a neúspešný život, než vykonať zmeny, ktoré by veci zlepšili.

Položte si teda otázku, čo chcete dosiahnuť v rôznych zložkách svojho života? V práci, rodine, zdraví, zábave. Spíšte si to. Až potom môžete začať hľadať spôsob, ako sa to dá dosiahnuť. Tu sa zastavím.

Pridajte komentár: