Väčšina ľudí nevie čo chce

Často by chceli výsledky, ale nevedia, ako ich majú dosiahnuť. Chceli by byť úspešnými, ale nie sú ochotní podstúpiť námahu. A tak sa väčšinou dostanú do stereotypu, v ktorom sa často nudia, sú nespokojní, ale nič s tým nespravia. Žijú konzumným životom, zameraným na hmotné statky. Na ich dosiahnutie, nie na ich tvorenie. Výsledok? Dlhy. Ak neviem vytvoriť dosť peňazí na kúpu tovaru a tovar chcem, dlh je skratka… Často je na začiatku nuda, bezcieľny život. Človek postihnutý nudou vám povie, že by chcel byť nesmrteľný. Ale ak sa ho spýtate, čo bude robiť dnes večer, tak nemá žiadny program. Ale ani sa mu nikam nechce ísť. A tak sa zas zapne televízor… Mnohí ľudia dnes žijú svoj život a čakajú, že raz príde ten deň, keď sa niečo stane a všetko sa zlepší. No ten deň akosi neprichádza. A u väčšiny ani nikdy nepríde. Prečo?

  • Ak robíte to, čo ste robili doteraz, dostanete to, čo ste dostávali doteraz.
  • Ak robíte to, čo robí väčšina ľudí, dostanete to, čo má väčšina ľudí.

Viem, znie to ako úryvok z hodiny na pomocnej škole. Ale akokoľvek to je logické, v živote sa až nepríjemne často riadime nelogicky. Riadime sa viac emóciami ako rozumom. V preklade do reči úspešných: riadime sa tým, čo je príjemné a pohodlné, nie tým, čo nám môže vylepšiť život.

Komentáre k článku: Väčšina ľudí nevie čo chce

  1. Ivana Balazova 16. decembra 2015

    To je ten priemerný občan,a potom týmto často prekážajú ti. čo vyčnievajú,su oni a niečo dokazu

  2. Ada 18. septembra 2017

    Mam tiez ten problem v praci prezivam nebavi ma to malo zarobim prezivam peklo je to z nudze cnost.Neviem ako dalej.Pritom ja som pracovita.

Pridajte komentár: