Televízor – kráľ časožrútov

Koľko hodín sledujete TV za rok? Pretože štatistiky sú v tomto smere dosť tvrdé. Väčšina ľudí pozerá televízor denne, často niekoľko hodín. Čo vám dá televízor v tomto čase? Rozptýlenie. A čo by vám dalo, keby ste namiesto toho času niečo študovali? Alebo cvičili? Alebo sa intenzívne venovali priateľom? Rodine? Podnikaniu? Hovorí sa, že televízor je elektronický znižovač finančného príjmu.

Nejde o málo času. Ak denne strávite pri televízore len jednu hodinu, to je za rok spolu 365 hodín. To je vyše 45 pracovných dní s 8 hodinovým pracovným časom. Viete si predstaviť, čo by spravilo s vašou kariérou, keby ste sa jeden a pol mesiaca každý rok venovali štúdiu nejakej oblasti? Stali by ste sa expertom. Boli by ste lepší, lepšie platení, s lepšími možnosťami. Väčšina ľudí povie, že nemajú čas čítať, cvičiť, relaxovať… Čas máme. Len ho rozmrvíme po malých dávkach. Čas, ktorý investujete do sledovania televízie sa vám nikdy nevráti. A ak niečo dáte a nič nedostanete, tak to nie je investícia, ale strata. Je vo vašich rukách, ako svoj čas investujete.

Sledovanie televízora je zvyk. Zvyk sa dá odtrénovať alebo natrénovať.

 • Ak máte zvyk, môžete ho prestať opakovať a tento zvyk stratíte.
 • Ak niečo nové začnete robiť pravidelne, stane sa to vaším zvykom.

Komentáre k článku: Televízor – kráľ časožrútov

 1. Alena 25. novembra 2014

  Dobrý článok.

 2. Marian Kohn 8. marca 2015

  Moja rec, Miro!

 3. Ivan 10. augusta 2015

  Áno! Ja mu vravím „debilizátor“. Pokojne na to čumte, rozčuľujte sa nad fotbalom a politikmi, riešte seriálové postavy, uvarte sa k smrti s kulinárskymi reláciami, buďte in a cool už dnes, žite život TV hrdinov, VIP a „celebrít“ z kanála, politikov, počúvajte vševedúcich komentátorov a guru, neváhajte a nakupujte hneď, dajte si vyveštiť budúcnosť,poradiť ako ľahko, bez námahy a instantne žiť, ako si správne utrieť riť, požičajte si,telefonujte a vyhrajte, súťažte,smejte sa a plačte v zábavných a „zábavných“ show, záviďte a nenáviďte, plaťte si satelit a programy, žite si v TV Matrixe!. Je to váš čas, vaša dobrovoľná voľba. Raz možno príde doba, keď sa absolútne všade bude vznášať nevypnuteľný, nepretržitý obraz a zvuk chrliaci smog… To už, ale bude doba ľudského megablahobytu :-D

Pridajte komentár: