Bezmocnosť plodí hnev

Ak sledujete veci, ktoré neviete ovplyvniť, ľahko sa rozčúlite. Hnev vzniká v stave bezmocnosti. Hnevu a podnetom, ktoré môžu hnev vyvolávať sa vedome vyhýbajte. Hnev oslabuje imunitu. Preto pozor na hnev a zlé pocity všeobecne.

Zlosť je návyková

Záporné emócie pri dlhodobom pôsobení menia osobnosť, postoje a činy človeka. Preto je rozumné úplne si zakázať venovať sa negatívnym témam. Znižujte hladinu negatívnych podnetov, ktoré by vás mohli ovplyvňovať. Všetky negatívne podnety sa „vypnúť“ nedajú. No dá sa znížiť aspoň prílev zbytočných.

  • Preto treba vylúčiť zo života ľudí, ktorí upriamujú pozornosť na ťažkosti, problémy, nepriateľstvo, ohovárajú a podobne.
  • Preto sa oplatí nezapnúť televízor a rádio.
  • Vyhýbajte sa toxickému prostrediu, ktoré zamorujú negativisti.

Negatívne emócie menia aj výraz tváre. Niekto sa tvári príjemne, usmievavo, iný sa mračí na celý svet. To, ako sa tvárime značne ovplyvňuje náš úspech medzi ľuďmi. Otrávený, večne zachmúrený človek je nepríjemný a mnohí sa mu radšej vyhnú. Možno je to zaujímavý človek, ale tou tvárou od seba odplaší príjemných ľudí.

To, ako sa tvárite býva často regulované vaším postojom. Ak si dovolíte byť často v pochmúrnej nálade, ak si všímate problémy, krivdy, nespravodlivosť, ak často cítite nenávisť a hneváte sa, odrazí sa vám to časom na tvári.

Pridajte komentár: