Pasivita invalidizuje

Ak človek nemusí nejaký čas nič riešiť a robiť, stane sa časom invalidný. To je univerzálne platné pravidlo pre celý náš život. Pasivita oslabuje. Platí to pre svaly, pre náladu, pre myslenie.

  • Ak prestanete cvičiť, prídete o svaly. Pár rokov polihovania pred televízorom vás oslabí. Každá fyzická aktivita potom pre vás bude neúmerne namáhavá a nepohodlná. O to menej sa vám bude chcieť niečo zmeniť.
  • Ak nepremýšľate, začnete prichádzať o schopnosť myslenia. Pár rokov sledujte televízor a odnaučíte sa vlastnej tvorivosti. Ani to neskúsite, bude to pre vás nepohodlné.

Pohodlné kreslá v ktorých sa ľudia celé roky rozvaľujú pred televízorom spôsobujú deformácie svalstva a chrbtice. Rovnaký efekt na svalstvo má aj sedenie pred počítačom. Inými slovami začnete sa hrbiť. Takýto polosed – pololežanie dlhodobo naťahuje chrbtové svaly. Ramená sú vysadené neprirodzene dopredu a tak sa začnú skracovať prsné svaly. Výsledkom je postupné zhoršovanie držania tela a človek sa začína hrbiť. Vo vyššom veku sa z toho stavu stáva degeneratívne ochorenie chrbtice.

Komentáre k článku: Pasivita invalidizuje

  1. Alena 4. decembra 2014

    Niekto hovoril že velké štastie a pasivita spôsobuje demenciu lebo ludia nie sú aktíny. Preto je dobre keď sú trochu nahnevaný prinúti ich to k tvorivosti.

Pridajte komentár: