Zdravie nemôžete obabrať

Chcete byť silní? Musíte pravidelne trénovať. Je možné predstierať že trénujete a flákať sa pritom. Koho tým ale oklamete? Nedá sa predstierať, že zdvihnete činku, ak ste to predtým poctivo nenatrénovali.

Strážte si normálnu hmotnosť!

Pomôže vám to lepšie komunikovať s druhými. Márne sú občasné výkriky niektorých tučných, akí sú šťastní, že majú svoje kilá navyše a ako je im dobre s takou hmotnosťou, akú majú. To je lož a oni to dobre vedia. Obézni ľudia sú diskriminovaní už od detstva. Aký prvý dojem vo vás vyvoláva niekto obézny? Niekto, kto evidentne celé roky, možno desaťročia s prehľadom ignoruje vlastné zdravie, vlastný vzhľad?

Vaše dnešné návyky ovplyvnia to, aký neskôr budete viesť životný štýl. Položte si otázku, akú hodnotu má pre vás zdravie, sloboda, láska, partnerský vzťah, rodina, pohoda, pokoj. Asi sú tieto hodnoty pre vás dôležité. Mnoho ľudí v minulosti už za tieto hodnoty položilo životy. Koľko priestoru venujete naplneniu, upevneniu a ochrane týchto hodnôt vy? Dnešný životný štýl nás totiž priam predurčuje na to, aby sme väčšinu svojho času minuli na realizáciu cudzích záujmov.

  • Chceli by ste tráviť čas s rodinou, ale je tu práca, ktorú musíte robiť.
  • Chceli by sme byť zdraví, ale na služobnej ceste máme k dispozícii len nezdravú stravu z reštaurácie a nijaký pohyb.
  • Chceli by sme byť slobodní, ale polovicu svojho pracovného života pracujeme na dane.
  • Chceli by sme mať pekný večer, ale z televízie sa valí násilie, napätie a negatívne emócie.

Chceli by sme… Hmm. Asi všetci by sme chceli byť bohatší, než sme. No namiesto toho, aby sme na tom pracovali, venujeme svoju pozornosť hlúpostiam. Potom sa cítime byť chudobnejší, než by sme chceli.

Ale skúsme sa pozrieť bližšie na slovíčko chudoba.

Pridajte komentár: