Psychika a choroba sú prepojené

Toto programovanie môže v niektorých prípadoch napomôcť aj pri riešení zdravotných ťažkostí. Hlboké presvedčenie, že bude človek zdravý dokáže preklenúť rôzne zdravotné ťažkosti. Že to môže naozaj fungovať, to vám potvrdí každý skúsený lekár.

Veľa chorôb a zdravotných ťažkostí má základ v psychike. Napríklad dlhodobý stres, depresia, pocit bezvýchodiskovosti či rozčuľovanie sa a hnev zhoršujú imunitu. Potom človek ľahšie a častejšie ochorie. Vďaka autosugescii, disciplíne, či liekom, je možné zmeniť vlastné psychické nastavenie na pozitívne. To môže posilniť imunitu a človek môže mať čoraz pevnejšie zdravie. Sú to obojsmerne prepojené systémy.

Preto vám radím začať tým, aby ste si navodili a udržiavali pozitívne naladenie, pocit sebadôvery, radosti, nádeje. Niekomu v tom pomôže autosugecia, inému viera, ďalší siahne po pozitívne napísanej knihe. Človeku s depresiou môžu pomôcť antidepresíva. Ak ste v negativistickej skupine ľudí, prestaňte sa s nimi stretávať. Psychický stav má priamy vplyv na zdravie a zdravie zas priamo ovplyvňuje psychiku. Preto tak často zdôrazňujem, že človek by mal sledovať, čím sa kŕmi. Nielen jedlo, ale aj myšlienky.

  • S mizernou stravou bude vaše telo strádať a to sa prejaví na psychike.
  • S mizernými myšlienkami stráda psychika a to zhorší zdravie tela.

Dnešná doba je nastavená na lacný konzum.

  • Mizerných ale chutných jedál.
  • Prázdnych, ale efektných informácií.

Nečudo, že ľudia sa dnes cítia neúspešní, že trpia civilizačnými chorobami. Ak to chcete zmeniť, môžete to zmeniť iba u jediného človeka. U seba. Upriamte svoju pozornosť na nejakú túžbu a tej sa potom plne venujte.

Viem, mnohí si tento princíp programovania už skúsili. „Predstavím si, že vyhrám v lotérii milión. Ak to v najbližšom ťahu neklapne, tak to nefunguje…“ Obávam sa, že až takto ideálne naše túžby nezvyknú fungovať. Napísal som už, že nemôžete byť netrpezliví. No je dobré, ak človek nie je ani naivný.

Je však fakt, že ak si budete predstavovať celkom konkrétne to, čo chcete dosiahnuť a budete to robiť primerane dlho (čiže nikto nevie ako dlho), asi sa vám to podarí.

  • Mnohí sme už veľakrát zažili príbeh, že si na niekoho spomeniete a on vám o dve hodiny nato zavolá. Privolali sme ho svojou mysľou?
  • Pretože inokedy si na toho človeka spomenieme a on, nie a nie zavolať. Škoda, šetrilo by nám to účet za telefón.

Nestačí sa spoliehať sa len na silu myšlienok, že k nám pritiahnu to, čo veľmi chceme a podľa možnosti bez práce. Myšlienky samotné nestačia. Funguje to tak, že keď niečo dosť dlho a veľmi chcete, tak je pravdepodobné, že tomu aj trocha pomôžete. Vy postupne začnete organizovať okolnosti tak, aby ste sa dostali k tomu, čo chcete.

Chcete veľmi uspieť v novej práci. Namiesto bujarej zábavy sa celý večer budete venovať príprave. No a na druhý deň uspejete pri pohovore. Možno ste nepritiahli úspech. Možno ste „len“ naštartovali svoju motiváciu pripraviť sa na ďalší deň. A vďaka tomu ste uspeli. Je celkom jedno, čo fungovalo – či vám úspech „pripravil vesmír“, alebo to bol len logický dôsledok toho, že ste boli pripravení. Mysleli ste na to, chceli ste to a správali ste sa tak, aby sa to stať mohlo. To funguje a potvrdí vám to každý, kto v niečom uspel.

Jednoducho je dobré, ak často myslíte na to, čo chcete. Potom si totiž začnete všímať veci, ktoré by ste si inak ani nevšimli. Tak nájdete pomoc, ktorú by ste inak nezískali. Ak je totiž o vás známe, že niečo chcete, možno vás niekto známy upozorní na niečo, čo vám môže pomôcť.

Pozrite si aj tieto články: